لینک چیست ؟

لینک به معنای زنجیر است و برای هدایت کردن کاربران از صفحه جاری به صفحه ای دیگر استفاده میشود. به این صورت که، متن مورد نظر خود را می نویسیم و کاری میکنیم که وقتی کاربران روی آن کلیک کردند به صفحه مورد نظر ما هدایت شوند.

بک لینک چیست ؟

بک لینک به پیوندهای گفته میشود که از سایتهای دیگر به سایت شما داده میشود، زمانی که از سایت خود به سایت دیگری پیوند میدهید، سایت مقابل از سایت شما بک لینک دریافت کرده است.

شرایط و ویژگی های بک لینک چیست ؟

1. لینک شما حالت تبادلی دوطرفه نداشته باشد، زیرا بک لینک تأثیری ندارد.
2. عنوان بکلینک شما باید متناسب با محتوا و فعالیت سایت یا وبلاگ، بطور کوتاه باشد تا توسط موتورهای جستجو بطور کلیدی سرچ و مؤثر باشند.
3. درج backlink باید در وب های هم زمینه با اعتبار بالا نزد موتورهای جستجوگر انجام پذیرد و هر چه تعداد آنها بیشتر گردد؛ مؤثرتر خواهند بود.
4. متوجه باشید، back link شما باید به طور مستقیم و با توجه به بروزرسانی امروزه الگوریتم ها الخصوص موتور جستجوگر محبوب گوگل به حالت nofollow باشد.
5. سایت هایی که از نظر ورودی موتورهای جستجوگر بسیار پربازدید هستند دارای اعتبار لازم و امکان تأثیر بیشتر برای لینک برگشت شما را دارند اما اگر در پذیرش لینک های بیشتر فعال بودند ارزش خود را از دست داده اند و امروزه با پیشرفت الگوریتم های مطرح مانند : پنگوئن و ... اعتبار آنها رو به کاهش است.
لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران