طراحی وب سایت چیست ؟

به میزان مهارت، خلاقیت و ایده پردازی ساخت صفحه های وب گفته می شود. بطور کلی به دو مدل پرکاربرد صفحه های طراحی وب سایت می توان اشاره کرد :
1. طراحی صفحه های استاتیک یا ایستا (Static) وب سایت :
طراحی صفحه های Static تنها با دانش زبان های HTML, CSS, ... پیاده سازی می شوند و زمانی که به تعداد زیادی ساخته می شوند برای یک تغییر کوچک در کلیه صفحه ها، می بایست تک تک آنها را ویرایش نمائید. همچنین این صفحه ها قابلیت اتصال به پایگاه داده و دسترسی به داشبورد برای افزودن محتوا، ویرایش محتوا، حذف محتوا و ... ندارند. به همین دلیل اینگونه صفحه ها تنها برای یک یا چند صفحه مانند: معرفی، تماس با ما و ... مورد استفاده قرار می گیرند.
2. طراحی صفحه های داینامیک یا پویا (Dynamic) وب سایت :
طراحی صفحه های Dynamic جدا از HTML, CSS, ... نیاز به دانش برنامه نویسی زبان هایی مانند: PHP, ASP, ... دارند تا توان ارائه یک داشبورد یا پنل مدیریتی را به شخص یا اشخاصی داشته باشند و بدون نیاز به دانش تخصصی برای انجام عملیات افزودن محتوا، ویرایش محتوا، حذف محتوا و ... اقدام کنند. امروزه به دلیل توسعه پذیر بودن، پردازش سریع داده ها و پیاده سازی ایده های جدید بیشتر از زبان برنامه نویسی PHP برای طراحی صفحه های پویا استفاده می گردد.
متوجه باشید، میزان متکی بودن به طراح و برنامه نویس وب سایت و همچنین هزینه بروزرسانی و صرف زمان زیاد برای صفحه های استاتیک بیشتر از صفحه های داینامیک می باشد.

طراحی قالب و پوسته وب سایت چیست ؟

به زبان بسیار ساده نحوه چیدمان بخش ها، گرافیک و ... یک صفحه، طراحی قالب یا پوسته وب سایت می گویند. که پس از طراحی صفحه نخست وب سایت، مشابه گرافیک ها، رنگ ها و بطور کلی سبک طراحی برای پیاده سازی سایر صفحه ها مانند: نمایش محتوا، فرم ها و ... مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر است بدانید، هر چه طراحی طبق تجربه ها انجام شود بازدیدکننده ها و خواننده های بیشتری جذب و دنبال کننده وب سایت شما می شوند و ناگفته نماند رعایت اصول طراحی استاندارد الویت بیشتری برای نمایش صفحه های وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجوگر دارد که بدون هیچگونه تبلیغات برای ورود افراد به وب سایت تان استفاده می شود.

شرایط طراحی استاندارد قالب و پوسته وب سایت چیست ؟

امروزه برای طراحی و برنامه نویسی صفحه های وب سایت در هر زمینه ای یکسری قواعد و اصول استاندارد مورد توجه و پیاده سازی قرار می گیرند که ما به برخی از پرکاربردترین آنها برای آگاهی شما اشاره می کنیم.
1. هدف از ایجاد صفحه، زمینه فعالیت و تأکید روی موضوع مدنظر
2. طراحی کل براساس Grid یا شبکه بندی (حفظ هارمونی و جایگاه بهتر عناصر)
3. واکنشگرایی (RWD) برای نمایش صحیح وب سایت در هر ابزاری (موبایل، تبلت و ...) با دسترسی به اینترنت
4. طراحی خاص (Unique) که کدها از ابتدا پیاده سازی شوند و مشابه نداشته باشند.
5. پشتیبانی از موارد (Usability) در طراحی کل (انتخاب رنگ ها، نحوه نمایش المنت ها و …)
6. ناوبری (Navigation) که بازدیدکنندگان در کمترین زمان به بخش مدنظرشان هدایت شوند.
7. طراحی و برنامه نویسی (Source) شده بطور کامل و استفاده کم از منابع هاست یا سرور
8. طراحی کم حجم (Minimize) با سرعت بارگیری بالا که حتی این امکان را هم به بازدیدکننده ها با خطوط کم سرعت و پرسرعت بدهد.
9. طراحی با توجه به جدیدترین و بهینه ترین زبان های مورد نیاز برای پیاده سازی صفحه های وب سایت
10. پیاده سازی حداقل اصول استاندارد SEO برای بهینه سازی و برندینگ وب سایت
لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران